Oslovila mě pražírna kávy z Luhačovic – Lázeňská káva, jestli bych nechtěl zdegustovat některé z jejich káv. Vzhledem k tomu, že tuto pražírnu znám již delší dobu a vím, že praží kvalitně a zrnům dávají veškerou možnou péči, byl jsem touto nabídknou polichocen a nezbylo mi nic jiného, než souhlasit.

Pokud Lázeňskou kávu neznáte, neváhejte a navštivte jejich stránky eshop.lazenskakava.cz/, kde mají široký výběr káv, mezi nimiž je i tento Salvador. Kromě toho budu degustovat ještě jejich Kolumbii a Nikaraguu, takže se máte skutečně na co těšit a čekejte na další články.

Zrna

Po té, co jsem pořádně prohlédl všechna zrna v balení jsem dospěl ke dvěma závěrům. Zaprvé jsem objevil drobné nuance co se velikosti a tvaru zrn týče a zadruhé jsem byl velmi mile překvapen celistvostí v barvě a stupně pražení.

Rozdílná velikost zrn rozhodně není nic, co by nás mělo od této kávy odradit. Drobné rozdíl ve velikosti se vyskytují skoro u všech káv a zrovna u této jsem přesvědčen, že se nejedná o směs (blend) více káv, ale je to skutečně jen jeden druh Salvadoru.

Naopak milým překvapením pro mě byla konzistence a celistvost barvy všech zrn bez rozdílu velikosti. To je při pražení kávy velice důležité, aby všechna zrna byla pražena stejným stupněm, a aby se nestávali, že některá zrna budou tmavá a přepražená a jiná naopak světlá a nedopražená.

Pražení

Jak sami můžete vidět, v případě této kávy není ani známka rozdílného stupně pražení, jak tomu občas u méně kvalitních pražíren bývá. V této pražírně praží kávu spíše jemněji, což ještě více podtrhává sladkost a kyselost zrn, tedy přesně to, co na kávě miluju. Na zrnech samotných je vidět, že jsou pražena světle, není na nich náznak odlesku oleje, který bývá vidět u přepražených nebo starých káv a i po rozlomení zrníčka je vidět kompaktnost a jednolitost světle hnědé barvy.

“Dobře upraženou kávu poznáte mimo jiné podle toho, že po rozlomení kávového zrna a prohlédnutí jeho vnitřku vidíte jednolitou barvu hnědé. Nejsou vidět různé odstíny od světlé až po černou.”

M. Z.

Je vidět, že Lázeňská káva skutečně umí dobře pražit kávu a i jejich výbava pražičkou Giesen vypovídá o tom, že chtějí věnovat zrnům nejvyšší možnou péči a cílí na kvalitu svých produktů. Jelikož praží cca 15 druhů kávy, mohou si skutečně vyhrát s různými postupy pražení tak, jak to každý druh kávy potřebuje.

Chuť – Aeropress

Jak je mým dobrým zvykem, nemohl jsem si kávu připravit jinak než na Aeropress. Již po domluvě s pražírnou mi byla doporučena právě tato káva jako vhodná přesně pro tuto přípravu. Což je mimochodem dobrá známka kvalitní pražírny, kdy jsou schopni vám poradit, jaká káva je nejlepší na filtr a jaká na espressové nápoje…

Při domluvě jsem si objednával nejkyselejší kávy, které mají, Tento Salvador není rozhodně nejkyselejší káva, kterou jsem kdy pil, ale to na její kvalitě vůbec neubírá. Málo který zákazník má totiž stejné chuťové preference jako já.

Nesnáším hořké kávy, a to tato rozhodně není, ba naopak prominuje zde velice sladká chuť. Přemýšlím, kolik takto sladkých káv jsem pil. Skutečně chutná, jako byste si do ní nasypali trochu cukru nebo medu. Sladkost není ale tak štiplavá, jak to med někdy umí, ale jemně cukrově sladká. Sladkost cukru a javorového sirupu je to první, co vás na této kávě nadchne. Pokud se nad chutí zamyslíte více do hloubky, budete schopni rozeznat aciditu na konci, která postupem času přechází do příjemné minerální trpkosti na kořeni jazyka, což dokonale podpoří a vyzdvihne chuť kávy.

Z hořkých tónů se mi opravdu těžce vybírá, protože ty jsou přehlušeny sladkostí. Snad jen tělo má mírný nádech buráků a jemnou trpkost čerstvých lehce nezralých lískových ořechů. Těch, které utrhnete přímo z lísky.

Je velice zajímavé, že i po zchladnutí káva neztrácí svoji intenzitu, spíše se ještě podtrhává sladká chuť javorového sirupu. Pokud si necháte kávu úplně vychladnout, zjistíte, že chutná jako javorový bonbonek, lehce povzbuzený hořkostí kakaa – doporučuji to vyzkoušet.

Balení, cena

Lázeňská káva nabízí všechny svoje kávy v několika velikostech balení, a to 125 g, 250 g, 500 g a 1kg. To mi přijde, jako velmi zákaznicky přívětivé, že si můžete vybrat i menší balení kávy, pokud se bojíte, že čtvrt kila nevypijete do pár týdnů. Ze své zkušenosti vím, že ne všechny pražírny umožňují koupi menších velikostí, což je dle mého názoru škoda.

Cena je taky přívětivá a rozhodně se nejedná o nejdražší kávu v této kvalitě na trhu, takže se nemusíte bát, že zruinuje vás rozpočet a klidně si můžete tuto kvalitu dovolit. 125 gramů tohoto Salvadoru stojí 150 ,- což vychází něco málo přes 100 ,- za 100 gramů, což si myslím, že tak nějak by se cena kávy měla pohybovat. Čím větší balení kávy si pak koupíte, tím levnější je cena za 100 gramů, tudíž při koupi jednoho kila kávy zaplatíte 915 ,- takže na 100 gramů vás to vyjde na 91 ,- a to je velmi přátelská cena. Pokud si budete kávu objednávat, zaplatíte za dopravu, pokud utratíte méně než 990 ,- ale jak já se znám, utratit takovou částku v takto dobré pražírně není žádný problém, takže se nebojte rozškoupnout 😀

Závěrem

Závěrem bych chtěl poděkovat pražírně Lázeňská káva za možnost této nádherné spolupráce a především Dominice, která se mnou vše domlouvala s milým nadšením.

Jsem přesvědčen o tom, že tato káva si po právu zaslouží mé doporučení všem kávovým maniakům, a to především těm, kteří milují jemné sladké kávy. Nezapomeňte se tedy podívat na jejich e-shop eshop.lazenskakava.cz/ a vybrat si buď tento Salvador, nebo co vás nadchne, myslím, že u žádné kávy nestoupnete vedle.

Já osobně se těším, až tuto pražírnu navštívím osobně a ochutnám další jejich kávy, případně se podívám, jak umějí takto dobrá zrna připravovat na espressových nápojích. Zároveň se už teď těším na degustaci dalších káv z Luhačovic, jako je Kolumbie a Nikaragua, takže se ještě máte na co těšit.

Děkuji i vám, kávoví maniaci, za přečtení tohoto článku a za sdílení, jelikož jen tím, že budete články o kvalitních kávových místech sdílet, podpoříme tyto pražírny a kavárny a pozvedneme tak kávovou kulturu u nás zas o level výš.

Váš kávový maniak Martin